Halowe Mistrzostwa Świata Sopot 2014 zakończone.

2014-03-10 16:38
Sopot 2014
Autor: brak danych

3 medale, 1 złoty i dwa srebrne to bilans naszych sportowców po zakończonej wczoraj najważniejszej lekkoatletycznej imprezie sezonu.

Złoto Kamili Lićwinko w skoku wzwyż, dwa krążki ze srebra w biegu na 800 metrów to medale Angeliki Cichockiej i Adam Kszczota . Blisko medalu był Marcin Lewandowski, który w biegu na 800 metrów zajął trzecie miejsce, ale został zdyskwalifikowany za przekroczenie krawędzi toru.Anna Rogowska, typowana przed zawodami do medalu w konkursie skoku o tyczce zajęła zaledwie 5 miejsce, także 5 lokatę zajął trójskoczek, Karol Hoffman, który w Ergo Arenie ustanowił swój najlepszy rezultat. Jesteśmy zadowoleni bo były to dla naszych sportowców mistrzostwa lepsze niż poprzednie mówi Jerzy Smolarek - dyrektor organizacyjny Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce. Sopot1 W klasyfikacji medalowej Polacy zajęli szóste, a w klasyfikacji punktowej razem z Rosją drugie miejsce dodaje Smolarek. Sopot2 Za dwa lata gospodarzem Halowych Mistrzostw Świata będzie Portland w Stanach Zjednoczonych.