23 września startują Targi Wydawców Katolickich

2021-09-22 11:00
Targi
Autor: pixabay

Impreza wraca po ponad rocznej przerwie spowodowanej przez pandemię koronawirusa. Podczas tegorocznej odsłony Targów, swój wydawniczy dorobek zaprezentuje blisko 100 wystawców, wśród których znajdą się oficyny kościelne, zakonne oraz świeckie z całego kraju. Nie zabraknie przedstawicieli wydawców zagranicznych. Gościem honorowym będzie Archiwum Watykańskie.

Targi Wydawców Katolickich odbędą się w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Oferta wydawców obejmuje kilkanaście tysięcy. Program wydarzeń towarzyszących jest imponujący. Zaplanowano spotkania autorskie, prezentacje nowości wydawniczych, panele dyskusyjne.

Przywiązanie czytelników, jakiego dowody trafiały do SWK przez całą pandemię, inspirował i dopingował nas do intensywniejszej pracy, do praktycznej relacji nowych pomysłów. Jestem przekonany, że prezentacja wydawniczego dorobku wystawców i bogaty program wydarzeń towarzyszących, przyniesie gościom odwiedzającym Targi wiele radości – mówi ks. Roman Szpakowski, prezes zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Ze względu na swój interdyscyplinarny charakter, targi nie ograniczają się tylko do prezentacji Dobrego Słowa wyłącznie za pośrednictwem drukowanych publikacji. W równym stopniu koncentrują się na promocji książek elektronicznych i audio. W programie nie zabraknie też bogatej oferty filmowej, na którą złoży się kilkanaście produkcji fabularnych i dokumentalnych - zapowiadają organizatorzy.

Z targami nierozerwalnie związana jest Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS. Wyniki tegorocznego konkursu zostaną ogłoszone podczas oficjalnego otwarcia. To w czwartek 23 września o godz. 12 w Arkadach Kubickiego. Wręczenie Nagród nastąpi podczas Uroczystej Gali i koncertu- 25 września o godz. 19.30 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Jeszcze przed rozpoczęciem Targów poznamy laureatów Nagrody Mały FENIKS 2021.

Organizatorzy apelują do odwiedzających targi, by nosili maseczki ochronne i dezynfekowali ręce.

Źródło: gosc.niedzielny