Poznańscy studenci spędzą miesiąc na misjach w Ugandzie
Już za kilka dni, 9 sierpnia, rozpocznie się doświadczenie misyjne członków Akademickiego Koła Misjologiczne (AKM) im. dr Wandy Błeńskiej przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
W dniach 9 sierpnia – 7 września br., rozpocznie się doświadczenie misyjne członków Akademickiego Koła Misjologiczne im. dr Wandy Błeńskiej przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adma Mickiewicza w Poznaniu. Doświadczenie misyjne opiera się na regule ora et labora. Jak czytamy na blogu akmuganda2022.misja.info., uczestnicy przez co najmniej rok akademicki przygotowują się do wyjazdu na doświadczenie misyjne, prowadząc wiele projektów misyjnych w Poznaniu oraz okolicach. Poprzez modlitwę, animację, formację ekipa poszerza swoją wiedzę, umiejętności, a przede wszystkim przybliża się do Pana, aby w wakacje – jako uwieńczenie całorocznej działalności – służyć za granicą.
Pierwsze dni pobytu w Afryce wolontariusze spędzą w Bulubie, w szpitalu św. Franciszka, gdzie pracowała dr Błeńska ponad 40 lat. Tam, będą mieli okazję poznać osoby, które znały Doktę i współpracowały z Nią. Następnie polscy studenci zostaną zakwaterowani na terenie diecezji Masaka, gdzie będą pracować jako wolontariusze.
Miesiąc spędzony w Ugandzie będzie dla tych młodych ludzi wielowymiarowym doświadczeniem życia wśród tamtejszej ludności, poznawania ich kultury, sposobu przeżywania wiary i piękna Kościoła – powiedział ks. Jarosław Czyżewski. Postulator w procesie beatyfikacyjnym dr Wandy Błeńskiej dodał, że będzie to także świadectwo wiary, polskiej kultury i tradycji.
Poczynania wolontariuszy można śledzić na blogu: akmuganda2022.misja.info.
Wanda Błeńska (1911-2014) urodziła się w Poznaniu. Od dziecka marzyła o tym, by zostać lekarką na misjach. W 1934 r. uzyskała dyplom lekarski na Uniwersytecie Poznańskim. W 1951 r. rozpoczęła pracę wśród trędowatych w Bulubie w Ugandzie, gdzie spędziła 43 lata.
Źródło: Ekai.pl