Gruntowna przebudowa w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu na ostatniej prostej
Wykonano już ponad 80 proc. zaplanowanych robót. Obecnie trwają prace przy poszerzeniu podjazdu dla karetek. Kołobrzeska lecznica od lat systematycznie inwestuje w zaplecze medyczne, sprzęt i specjalistyczne urządzenia.
Trwająca od 2018 roku inwestycja zakładała zmiany infrastrukturalne w co najmniej kilku przestrzeniach. Najszybciej – bo w marcu 2019 roku – dostosowano wejście do szpitala dla potrzeb osób starszych i z niepełnosprawnościami. W maju 2020 roku zakończono roboty w centralnej sterylizatroni. W lipcu 2020 roku zakończyła się przebudowa apteki szpitalnej, w której powstały pomieszczenia do przygotowywania leków dziennych, recepturowych czy mieszanin żywienia dojelitowego. W marcu br. roku zmieniono główną stację zasilania, przystosowując urządzenia do zwiększonej mocy potrzebnej do obsługi szpitala. W czerwcu br. roku zmodernizowano też laboratorium analityczne i mikrobiologiczne, gdzie wykonuje się całodobowe świadczenia dla pacjentów szpitalnych i zewnętrznych, a także przebudowano szpitalną izbę przyjęć zakupując specjalistyczny sprzęt: kardiomonitory, lampy operacyjne, łóżka szpitalne, wózki medyczne czy defibrylatory. Do końca listopada br. modernizację przeszło centrum diagnostyczno-obrazowe, gdzie zakupiono tomograf komputerowy ze strzykawką automatycznego kontrastu czy cyfrowe aparaty RTG. Obecnie prowadzone są roboty budowlane przy poszerzeniu estakady stanowiącej podjazd dla karetek, co pozwoli na postój 4 ambulansów jednocześnie.
Całkowity koszt inwestycji to prawie 50 mln zł, z czego ponad 33 mln zł to środki unijne. Pozostałe fundusze pochodzą z budżetu państwa, budżetu województwa oraz wkładu własnego kołobrzeskiej lecznicy. Regionalny Szpital w Kołobrzegu to jedna z trzynastu placówek ochrony zdrowia podległa samorządowi województwa zachodniopomorskiego. Lecznica świadczy usługi medyczne na 13 oddziałach. Zatrudnia ponad 700 osób.