Ks. Grzegorz Kotala: Dziś Okno Papieskie jest szczególnie skierowane w stronę umęczonej Ukrainy

Była modlitwa, znicze i papieskie rozważania. 2 kwietnia krakowianie ponownie zebrali się pod słynnym oknem papieskim, by z okazji 17tej rocznicy śmierci Jana Pawła II podziękować za życie i pontyfikat świętego Papieża i za jego przyczyną prosić o pokój.
- Ja tu przychodzę od 17 lat, to dla mnie naprawdę bardzo ważne, Jan Paweł II zawsze żyje w naszych sercach a w tym roku mamy szczególną intencję- prosimy o pokój na Ukrainie i w naszym kraju- mówiła Pani Maria.
Po wspólnej modlitwie głos zabrał kanclerz Kurii Metropolitalnej w Krakowie, ks. Grzegorz Kotala. Stwierdził, że Okno Papieskie jest szczególnie skierowane na Wschód: na umęczoną Ukrainę, a także na zatwardziałe serca tych, którzy wywołali wojnę. Wyraził wdzięczność wszystkim obecnym za wspólną modlitwę. Podkreślił, że wśród zebranych znajdują się także siostry i bracia z Ukrainy. Zaprosił ich do poznania osoby św. Jana Pawła II, jego nauczania i miejsc, z którymi był związany. – Czujcie się między nami dobrze, mając tego samego patrona, co my: św. Jana Pawła II – podkreślił i udzielił zebranym kapłańskiego błogosławieństwa.
Czuwanie pod Oknem Papieskim w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II jest tradycją, zapoczątkowaną w dniu, gdy papież odszedł do Domu Ojca. 2 kwietnia wierni spotykają się wieczorem na wspólnej modlitwie przy ul. Franciszkańskiej 3, by uczcić pamięć Ojca Świętego. Hasłem przewodnim wydarzenia były słowa zaczerpnięte z Modlitwy o dar pokoju św. Jana Pawła II: „Twoją wolą jest pokój”.