Kino religijne w Lublinie [AUDIO]

Na ekranach ciągle można oglądać dokument "21:37" przedstawiający historię wydarzeń w Polsce tuż po śmierci Jana Pawła II. W kwietniowym repertuarze jest też film "Ja jestem Niepokalane Poczęcie" pomagający zrozumieć życie Maryi i Jej relacji z Bogiem, a także obraz "Serce Ojca" o kulcie św. Józefa.
W lubelskich kinach można oglądać film dokumentalny „21:37”. Obraz przedstawia historię kilkunastu osób, które wspominają wydarzenia w Polsce tuż po śmierci Jana Pawła II, 2 kwietnia 2005 roku. To okazja, by przypomnieć młodym pokoleniom o wielkości papieża Polaka.
- Czas odchodzenia i to, co wydarzyło się po śmierci św. Jana Pawła II, to moment dziejowy. Żadne doświadczenie globalne nie zatrzymało w taki sposób czasu. To był czas wyjścia z codzienności, wejścia w inny wymiar. Dziennikarze pochylali się wtedy nad opisem każdego detalu. Pisali o kwiatach, świecach, wstążeczkach, odtwarzali przebieg wydarzeń «z minuty na minutę». Zwykle nie mają na to miejsca i czasu. W «papieskim tygodniu», którego początek wyznacza dzień i godzina śmierci papieża Polaka, było inaczej. Czas płynął powoli, jak modlitwa różańcowa, a każdy drobny gest, świadczący o ludzkiej dobroci, był skrupulatnie odnotowywany. Telewizje i radia przerywały emisję programów, samochody zatrzymywały się na ulicy. Ludzie gromadzili się w kościołach, spotykali się w «miejscach papieskich», łączyli w modlitwie. Godzina 21.37 była godziną modlitwy indywidualnej, ale też umownym czasem, w którym inicjowały się spotkania i społeczne inicjatywy – mówi reżyser Mariusz Pilis.
Na prośbę widzów Kino Bajka w Lublinie zaprezentuje 14 kwietnia o godz. 12:00 ostatni pokaz wyjątkowego filmu "Serce Ojca. Cuda Świętego Józefa". To poruszający dokument ukazujący, jak św. Józef działa w życiu współczesnych ludzi przez modlitwę, wstawiennictwo i codzienne cuda. Prawdziwe historie, które niosą nadzieję i umacniają wiarę.
Kino Bajka w repertuarze ma też film "Ja jestem Niepokalane Poczęcie". Tak Matka Boża przedstawia się św. Bernadecie w 1858 roku w Louredes. Dlaczego akurat tak chce być określana? Aby to zrozumieć, w filmie „Ja jestem Niepokalane Poczęcie” grupa ekspertów z Polski, USA i Francji analizuje greckie teksty Pisma Świętego, apokryfy, objawienia, tradycję Kościoła, a także dogmat o Niepokalanym Poczęciu. Wyniki przeprowadzonych analiz zobrazowane są w postaci scen fabularnych przedstawiających fragmenty Ewangelii z udziałem Maryi, matki Chrystusa. Film ukazuje Jej niezwykłą rolę w Boskim planie zbawienia świata, pomaga zrozumieć istotę Maryi, Jej relacji z Bogiem, a także Jezusem, ich wspólnym Synem. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązać technologicznych w filmie „Ja jestem Niepokalane Poczęcie” możemy cofnąć się o 2000 lat i niemalże uczestniczyć w najważniejszych momentach życia Maryi i Jezusa, takich jak cud w Kanie Galilejskiej, Ostatnia Wieczerza czy Golgota.
Szczegóły są na stronie lubelskiego kina Bajka.