Lubelskie: Służba Więzienna poszukuje pielęgniarek i ratowników medycznych

2023-12-15 11:27
Służba więzienna rekrutuje na stanowisko pielęgniarki i ratownika medycznego
Autor: Służba Więzienna Okręgu Lubelskiego, Materiały prasowe Służba więzienna rekrutuje na stanowisko pielęgniarki i ratownika medycznego

Trwa nabór do Służby Więziennej w jednostkach penitencjarnych okręgu lubelskiego na stanowisku młodsza pielęgniarka/młodszy ratownik medyczny. Przewidywana liczba stanowisk 10.

Praca w służbie więziennej to wiele profitów. To przede wszystkim stabilne zatrudnienie i wynagrodzenie oraz możliwość rozwoju i awansu zawodowego.

Wynagrodzenie na start w wysokości co najmniej 4 500,00 zł netto dla osób poniżej 26 roku życia i od 4 200,00 zł netto dla osób powyżej 26 roku życia. To także możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby – wysokość przyszłego świadczenia emerytalnego po 25 latach służby, to 60% pobieranego średniego uposażenia z 10 kolejnych kalendarzowych, wybranych przez funkcjonariusza i wzrasta o 3% za każdy dalszy rok służby. Pracownik na początku ma 26 dni urlopu wypoczynkowego, a po 10 latach służby - 31 dni, po 15 latach służby - 35 dni, po 20 latach - 39 dni urlopu wypoczynkowego - mówi mjr Edyta Radczuk, Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie.

Kandydat na funkcjonariusza w Służbie Więziennej musi pozytywnie przejść postępowanie kwalifikacyjne. W pierwszej kolejności sprawdzane jest, czy kandydat spełnia warunki przyjęcia do służby tej formacji oraz przeprowadzana jest weryfikacja kwalifikacji, kompetencji i przydatność do jej pełnienia. Oferta pracy obowiązuje we wszystkich jednostkach penitencjarnych okręgu lubelskiego, tj. W zakładach karnych w Białej Podlaskiej, Chełmie, Hrubieszowie, Żytkowicach, Opolu Lubelskim, Włodawie i Zamościu, a także w Aresztach Śledczych w Lublinie, Radomiu oraz Krasnymstawie.

Przygoda z naszą formacją rozpoczyna się od etapu kwalifikacyjnego, który sprawdza zdolność psychofizyczną kandydata do służby. To test wiedzy, sprawności fizycznej i psychologiczny,  rozmowa kwalifikacyjna, a także badania lekarskie. O etat w Służbie Więziennej może ubiegać się osoba, która ma co najmniej średnie wykształcenie. Dzięki różnorodności stanowisk przyjmujemy osoby po ukończeniu niemal każdego kierunku studiów. Najczęściej są to: resocjalizacja, bezpieczeństwo narodowe, ale też finanse, kierunki pedagogiczne, psychologiczne, medyczne, pielęgniarskie czy inżynierskie. Trzynastka, mundurówka, dodatki za stopień, za staż pracy, wcześniejsza emerytura – Służba Więzienna to liczne przywileje. U nas można się realizować, kształcić i pomagać innym. To praca dla ludzi z pasją, która mimo dużej odpowiedzialności i poświecenia daje dużo satysfakcji - dodaje mjr E. Radczuk.

Dokumenty przyjmowane są w wybranych nw. jednostkach penitencjarnych okręgu lubelskiego w formie papierowej za pośrednictwem operatora pocztowego w terminie do 3 stycznia 2024 r. W przypadku dokumentów składanych za pośrednictwem operatora pocztowego, o zachowaniu terminu decyduje data stempla pocztowego. Szczegóły na stronie www.sw.gov.pl.