Lublin - wrzesień i finał pokazów na fontannie multimedialnej

2023-08-31 9:08
Lublin - wrzesień i finał pokazów na fontannie multimedialnej
Autor: FB Miasto Lublin

Zabłyśnie po raz ostatni. We wrześniu multimedialna fontanna w centrum Lublina zaprasza na finał sezonu. W tej edycji zobaczymy 22 prezentacje.

Widowiska będą sięgać do historii, legend i osiągnięć Lublina. Prezentowane będą we wszystkie piątki i soboty, a jedną z projekcji zobaczymy w drugi wtorek miesiąca.

- Harmonogram na wrzesień obejmuje w sumie 22 prezentacje. Wśród nich zobaczymy, m.in. "Lublin is YOUth", "Czarcią Łapę" czy "Sen o Mieście". Ponownie zaprezentujemy też "Symfonię Nauki" i "Anioły Lubelskie" - mówi Joanna Stryczewska z lubelskiego ratusza.

Miasto zaprasza też na pokazy związane z historią Lublina. To Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego i Unia Narodów dotycząca kształtowania relacji pomiędzy Polską a Litwą.

- Za projekty odpowiadają lubelscy artyści. To, m.in. Łukasz Witt-Michałowski, Piotr Bańka, Janusz Opryński i Poławiacze Pereł Improv Teatr. Wybrane widowiska będą prezentowane zarówno w języku polskim, jak i angielskim - dopowiada lubelska urzędniczka.

Pokazy multimedialne wykorzystują muzykę i światło, a trwają od 9 do 23 minut. Każdego wieczoru zobaczymy po dwie projekcje, oddzielone 10-minutową przerwą.

- Pokazy multimedialne nawiązują w przekazie do lubelskich wydarzeń. Są nie tylko ciekawą propozycją na spędzenie letniego wieczoru w centrum miasta, ale i okazją do poznania jego historii, kultury, czy architektury - wyjaśnia Joanna Stryczewska.

Wszystkie wrześniowe pokazy będą rozpoczynać się o 21:00. Najbliższe wydarzenie odbędzie się jutro, 1 września. Na Placu Litewskim zobaczymy "Lublin is YOUth" i "Wieniawski IMPRO"​.

- Te kilkunastominutowe animacje z wykorzystaniem światła i dźwięku przez cały letni sezon cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. W tym momencie przed nami ostatni miesiąc pokazów na Placu Litewskim, dlatego tym bardziej zapraszam do udziału w widowiskach - dodaje Stryczewska.

Aktualny harmonogram wraz z opisami pokazów jest dostępny na stronie wydarzenia: fontanna.lublin.eu.