Radomiak zwycięski

2013-09-22 18:09
Fragment meczu

Piłkarze II ligowego Radomiaka przerwali passę czterech meczów bez zwycięstwa. Drużyna prowadzona przez Mirosława Kosowskiego pokonała przed własną publicznością Limanovię 3:0. Sobotni triumf pozwolił radomianom wydostać się z dna ligowej tabeli.

W wyjściowym składzie pojawił się powracający po kontuzji Maciej Świdzikowski. Choć defensywa Zielonych ze swoim kapitanem nie ustrzegła się błędów, gospodarze nie ponieśli konsekwencji w postaci straty bramki. Trzeba przyznać, że w pierwszej połowie Limanovia zrobiła lepsze wrażenie od gospodarzy. Kilka ofensywnych akcji mogło zakończyć się objęciem prowadzenia przez gości. W 37 minucie z niebywałą łatwością rywale przedostali się w pole karne Radomiaka, ale świetną interwencją popisał się Piotr Banasiak. W strzałach na bramkę obie strony raziły sporą nieskutecznością.

Drugą połowę Zieloni rozpoczęli zdecydowanie śmielej. Na pozytywne rezultaty nie trzeba było długo czekać. W 50 minucie sprawy w swoje ręce wziął najlepszy strzelec zespołu, Leandro. Piłka po strzale zza pola karnego zatrzepotała w siatce bramki strzeżonej przez Waldemara Sotnickiego. Dynamiczne akcje gospodarzy zaczęły przynosić efekty. Kilka minut później Łukasz Cichos zagrał idealnie do Piotra Kornackiego, a ten wykończył składną akcję golem. Lewa strona w drugiej połowie była najbardziej aktywna, choć trzecia, zamykająca wynik meczu bramka padła po strzale z prawej strony murawy. Precyzyjne uderzenie tuż przy prawym słupku nad wyraz zaskoczyło bramkarza Limanovii.

Postawa piłkarzy Radomiaka mogła zadowolić kibiców oglądających spotkanie. Odważna gra pressingiem na całym boisku, nieustępliwość i waleczność w stykowych sytuacjach. Szansę gry w wyjściom składzie dostał Łukasz Cichos i choć gola nie strzelił, zaprezentował się bardzo korzystnie. Warto nadmienić, iż na trybunach stadionu im. Braci Czachorów pojawił się wicemistrz olimpijski z 1992 roku - Marcin Jałocha. Niewykluczone, że były reprezentant Polski przymierzany jest do roli szkoleniowca Radomiaka.

Radomiak Radom - Limanovia Limanowa 3:0 (1:0)

Bramki: Leandro 50, Kornacki 57, Derbich 90

Radomiak: Banasiak - Cieciura, Kalinowski, Świdzikowski, Derbich, Byszewski (88. Bojek), Radecki, Białożyt, Leandro (78. Stanisławski), Kornacki (73 K. Puton), Cichos (67. Wolski)

Limanovia: Sotnicki - Hudecki, Kulewicz, Garzeł, Basta, Kępa (67. Kumorek), Pietras, Orzechowski (59. Mężyk), Serafin, Skiba (88. Sadjo), Dziadzio. www.radomsport.pl