Na wyspie Wolin wykoleiło się sześć cystern

2013-11-18 9:33

Przewoziły one olej napędowy i jak informują Polskie Linie Kolejowe pojawił się wyciek nad którym zapanować się stara straż pożarna.

Z trzech cystern wycieka mazut, czyli olej opałowy, a nie napędowy. Mazut to substancja palna, ale nie łatwopalna. Nie ma więc niebezpieczeństwa wybuchu. Rozpędzone wagony uszkodziły jednak trakcję i tory na stacji, a to oznacza, że na razie trasa kolejowa Świnoujście-Wolin jest zablokowana. Polskie Linie Kolejowe wprowadziły autobusową komunikację zastępczą dla dwóch kursujących pociągów dalekobieżnych relacji Kraków-Świnoujście i Świnoujście-Kraków. Autobusy zastępcze jeżdżą też na trasie Szczecin-Świnoujście. Usuwanie skutków wypadku potrwa około trzech dni.