Karta Warszawiaka po nowemu

Niektórzy nie będą już musieli okazywać formularza PIT. Miasto znalazło inny sposób. Kto będzie korzystał z udogodnienia?
Rada Warszawy zgodziła się na to, aby osoby zameldowane w stolicy nie musiały przedstawiać potwierdzenia tego, że rozliczają podatek w Warszawie. Uprawnienia zostaną wgrane na Spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską lub inny akceptowany przez ZTM nośnik, na podstawie stałego adresu zameldowania w Warszawie. Pasażerowie nie będą musieli przedkładać żadnych dodatkowych dokumentów. Dodatkowo: e-hologram będzie ważny do końca roku, a nie jak to jest obecnie, do 30 września czyli będzie więcej czasu na jego przedłużenie na przykład w biletomacie.
Uproszczone zostało także uzyskanie Karty Młodego Warszawiaka. Sprawę tę załatwi jeden rodzic lub opiekun. Tak samo będzie w przypadku Warszawskiej Karty Rodziny. Do biletu imiennego dla dziecka z rodziny posiadającej troje dzieci, zamieszkałego na terenie Warszawy, uprawnione będą dzieci, jeżeli co najmniej jeden z rodziców lub opiekunów jest zameldowany w Warszawie na pobyt stały albo mieszka w Warszawie i rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym na terenie Warszawy, bez względu na to, czy osiąga dochód. Uchwała wejdzie w życie 1 czerwca 2022 roku.
Osoby niezameldowane na terenie Warszawy oraz ich dzieci, chcący uzyskać uprawnienia, tak jak dotychczas będą musiały dostarczyć do wglądu rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) w jednym z warszawskich urzędów skarbowych wraz ze wskazaniem adresu zamieszkania na terenie Warszawy.